Abu Dhabi | Informace o Abu Dhabi

emiraty-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Abu Dhabi


+
 PRO

+ blízkost velkého mezinárodního letiště, vynikající infrastruktura
+ kvalitní hotely s bohatým vyžitím a velmi dobrými soukromými plážemi
+ prestižní destinace s velkým množstvím turistických atrakcí

- PROTI
- vyšší ceny ubytovacích, stravovacích i jiných služeb (mimo dopravu), velmi vysoká cena alkoholu
- bez šance na klidnou dovolenou na opuštěných plážích jako v destinacích v jihovýchodní Asii nebo Karibiku
- vysoké teploty přesahující 40 °C obzvláště v letním období (v celých Spojených arabských emirátech)

Úvodem o Abu Dhabi


Abu Dhabi (někdy také Abú Zabí nebo Abú Dhabí) je největším a nejlidnatějším emirátem Spojených arabských emirátů. S rozlohou asi 73 tisíc kilometrů čtverečních (o málo větší než Irsko a menší než ČR) zabírá zhruba 90 % země. Počet obyvatel od roku 1980 do roku 2015 vzrostl přibližně o 2 miliony na 2,5 milionu. Stenojmenné hlavní město Abu Dhabi je po Dubaji druhým nejlidnatějším městem státu. Město stejně jako Dubaj prošlo v posledních desetiletích velkými změnami a dnes jde o velmi moderní město postavené v podstatě celé za peníze z ropy. Z téměř bezvýznamné rybářské vesničky se během několika dekád stalo jedno z nejmodernějších měst na světě s několik světovými "nej", sklěněnými výškovými budovami a mnohaproudými silnicemi. V mnoha věcech však přece jen město kontrastuje s jeho slavnějším sousedem, není tak okázalé a pompézní. Turisté, kteří Abu Dhabi navštíví, najdou ve srovnání s Dubají uvolněnější město, které je skvělou volbu pro ty, kteří chtějí vyměnit nepřetržitý dubajský noční život za něco, kde se mohou více ponořit do místní kultury.

          

Přesto pozlátko není největšímu emirátu ani hlavnímu městu cizí. Nejbohatší velká cena formule 1, jedny z nejdražších hotelů světa, nejvíce nakloněná stavba světa, nejrychlejší horská dráha, jedna z největších mešit na světě, největší mramorová mozaika na světě a takto by se dalo pokračovat. Abu Dhabi bylo kromě pořádání závodů F1 také místem konání Mistrovství světa v jachtingu, golfový šampionát PGA tour nebo všemožné festivaly, ať už hudební, sportovní, kulinářské, umělecké nebo kulturní. 

Vybrané zájezdy Abu Dhabi

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje