Památky Dubaj | Pamětihodnosti Dubaj

emiraty-bg-header-title.png
     
 

Památky v Dubaji

 

Dubaj je město světových nej, proto zde rozhodně není nouze a zajímavé památky, ať už jde o supermoderní stavby nebo historické objekty. Místem největší koncentrace památek centrum Dubaje, kde kromě Burj Khalifa nebo Dubajské fontány najdete i jiné skvosty. Možná největší atrakcí ve městě je právě nejvyšší budova světa Burj Khalifa (donedávna Burj Dubai). Stavbu s výškou 828 metrů těžko přehlédnete, jde totiž o velmi dominantní prvek dubajského panoramatu. Opravdovou krásu a majestátnost budovy však poznáte až zblízka. Ve 124. patře se nachází vyhlídkové patro a v jasném dni je výhled opravdu dechberoucí. Důrazně doporučujeme vstupenku zakoupit předem, protože mohou být vyprodány i na několik dní dopředu. Návštěva Dubaje bez návštěvy Burj Khalifa by nebyla úplná. Další ikonickou stavbou je světoznámý hotel ve tvaru plachty Burj Al-Arab, s výškou 321 metrů nejvyšší hotel světa a podle mnohých i nejluxusnější a nejkrásnější. Hotel je postaven na vlastním umělém ostrově na pobřeží Dubaje a za nejluxusnější apartmány zde můžete zaplatit i mnoho přes 300 tisíc Kč za noc. Součástí hotelu je také unikátní restaurace Al-Mahara, kde díky skleněným panelům můžete během jídla pozorovat mořský život kolem vás. Nezapomenutelným zážitkem je také návštěva baru Skyview ve 27. patře, kde se vám naskytnou panoramatické výhledy na celé město a oceán.

          

Z moderních staveb stojí za návštěvu rozhodně také obchodní centrum Dubai Mall, přes které se dostanete také do mrakodrapu Burj Khalifa nebo akvária. Kromě obchodů nejluxusnějších světových značek zde najdete také kluziště, obří multikino a nespočet restaurací. Jedním z nejnavštěvovanějších míst ve městě je také Dubai Aquarium, kde můžete vidět přes 140 druhů mořských živočichů a zkusit si mnoho populárních aktivit jako potápění ke žralokům nebo šnorchlování. Dalším významných obchodním domem je tzv. Mall of the Emirates s neuvěřitelnou sjezdovkou včetně lanovky. Lyžování v teplotě kolem -4 °C s tím, že venku může být až 45 °C, je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Dalším unikátem je tzv. Palm Islands (Palmové ostrovy), což jsou umělé ostrovy ve tvaru palmy. Na ostrovech se nachází luxusní hotely včetně ikoneckého hotelu Atlantis. Na ostrovy se z pevniny dostanete pohodlně jednokolejkou.

          

Pokud vás zajímají spíše starší památky, doporučujeme navštívit čtvrť Bastakiya, která byla postavena na konci 19. století pro bohaté perské obchodníky, kteří obchodovali s textiliemi a perlami. Oblíbená je také návštěva Dubajského muzea, které sídlí v pevnosti Al-Fahidi postavené v roce 1787 na obranu zátoky. Muzeum, které bylo renovováno v letech 1971 a 1995, je dnes nejnavštěvovanějším muzeem ve městě. Na dvoře můžete zhlédnout několik tradičních lodí, expozice obsahuje i staré zbraně, hudební nástroje i další artefakty. Navštívit lze také okolí Dubajského zálivu, který rozděluje Dubaj na dvě části - Deira (na severu) a Bur Dubai (na jihu). Záliv měl velký vliv na růstu města, jako první lákal rybáře a lovce perel už před 4 tisíci lety. V tu dobu se kolem zálivu vytvářely pouze malé vesničky a moderní éra přišla až kolem roku 1830, kdy oblast osídlil kmen Bani Yas. Za návštěvu stojí také mešita Jumeirah, kterou mnozí považují za nejkrásnější ve městě. Jde o menší kopii mešity Al-Azhar v Káhiře a vynikající příklad islámské architektury. Další mešitou je Bastakiya, která možné není největší, ale rozhodně nejfotogeničtější mešitou ve Spojených arabských emirátech. 

Vybrané zájezy Dubaj

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje