Ras al-Khaimah | Dovolená Ras al-Khaimah

emiraty-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Ras al-Khaimah


+
 PRO

krásná a rozmanitá příroda, od pláží přes poušť až po pohoří Al-Hadžar
+ prvotřídní golfová hřiště Al Hamra Golf Club a Tower Links Golf Club
+ menší počty turistů a srovnatelné pláže jako v Dubaji nebo Abu Dhabi

- PROTI
- menší prestiž destinace oproti dvěma největším emirátům, bez výjimečných a světově jedinečných atrakcí
- větší vzdálenost od letiště do některých severněji položených hotelů
- vysoké teploty přesahující 40 °C obzvláště v letním období (v celých Spojených arabských emirátech)

Ras al-Khaimah


Nejseverněji položený emirát je pro mnoho cestovatelů vrcholem arabské „střechy“ (jak se mu také přezdívá) nejen opticky. Pokud totiž neprahnete po pozlátku Dubaje a návštěva Emirátů je pro Vás více cestou za poznáním než společenskou prestiží, neměli byste Ras al-Khaimah v žádném případě minout.  Učaruje Vám, kolik přírodní krásy se na necelých 1700 čtverečných kilometrů vejde – na severu se z moře zvedají úchvatné stěny pohoří Hajar, v jejich podhůří se skrývá zelený pás údolí, který je nejůrodnější z celých Emirátů. Na jihu potom přechází v poušť s červenými písečnými dunami. Pobřeží není ani zde ochuzeno a čarokrásné pláže s bílým pískem.

          

Přestože nejoblíbenější sportovní aktivitou je na Ras al-Khaimahu bezesporu golf, vybírat si můžete z mnohých dalších. Na hoře Jebel Jais při hranici s Ománem se dokonce rodí lyžařské středisko.

Hlavní město Ras al-Khaimah je po staletí pozoruhodným svědkem střetávání kultur. Dominuje mu pevnost, v níž sídlili arabští vládci, ale i typická tržiště, kde můžete se smlouvá  o všechno možné od čerstvých ryb až po šperky a honosné látky.

Azyl klidu najdete v lázeňském sídle Khatt. Můžete se zde hýčkat horkými minerálními  prameny přímo v palmovém ráji pod korunou majestátních hor. Zatoužíte-li naopak po troše adrenalinu, vydejte se na velbloudí dostihy (konají se každoročně od září do dubna) nebo do sousedního emirátu Umm Al-Qaiwain, kde se nachází jeden z největších aquaparků světa.

Vybrané zájezdy Ras al-Khaimah

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje