Památky Fujairah | Památky Fudžajra

emiraty-bg-header-title.png
     
 

Památky Fujairah

 

Hlavní město emirátu, stejnojmenné Fujairah je moderní průmyslové město, které je hlavním sídlem východního pobřeží Spojených arabských emirátů. Emirát je od zbytku země oddělen rozeklanými vrcholky pohoří Hadžar a ačkoliv město samotné je spíš blok kancelářských výškových budov, do jiných historických památek bylo vloženo mnoho pýchy a pečlivé rekonstrukce. Jedním z nich je například mešita Al-Badiyah ležící u stejnojmenného městečka asi 40 km severně od hlavního města Fujairah. Jde o nejstarší mešitu v celé zemi a její součástí je mnoho architektonických prvků, které jsou na tehdejší dobu přinejmenším nadčasové. Okolí mešity bylo vykopáno se zjištěním, že místo bylo obydleno již po 4 tisíce let.

          

Foto 1 - Peachland Joe, Foto 2 - Simon Chapman, Foto 3 - Jeff Huffman

V samotném hlavním městě můžete zhlédnout pevnost Fujairah z roku 1670. Pevnost byla bohužel vážně poničena Brity na počátku 20. století, mnoho však bylo obnoveno a určitě stojí za návštěvu. Jde o nejstarší pevnost v emirátech a ve své době sloužila jako opevnění i domov vládnoucí rodiny. Nedaleko stojí nová mešita, dokončená až v roce 2015 a pojmenována podle šejka Zayeda. Po stejnojmenné mešitě v Abu Dhabi jde o druhou největší mešitu v zemi, její minarety dosahují výšky až 100 metrů. Vejde se do ní až 32 tisíc věřících a její bílá fasáda z ní dělá ikonu města i ideální místo pro turisty a fotografy. Zajímavým místem je také pevnost Bithnah, která se nachází severozápadně od hranic města Fujairah. Jde o pevnost vybudovanou v roce 1735, jejímž účelem bylo hlídat strategickou cestu pohořím Hadžar. Fanouškům muzeí lze doporučit museum Fujairah jižně od pevnosti Fujairah, které vlastní skvělou sbírku artefaktů datujících se až do doby bronzové. Uvidíte zde staré zbraně, nádoby, mince a další.  

Vybrané zájezy Fujairah

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje