Destinace SAE | Letoviska v Emirátech

emiraty-bg-header-title.png
     
         
 

Hodnocení destinací Spojených arabských emirátů

 pláže/mořepotápěnípamátkyklidgolfcena dovolenévýběr zájezdů
Dubaj
Abu Dhabi
Sharjah
Ras al-Khaimah
Fujairah
Ajman
Umm al Quwain

Pozn.: u každého kritéria znamená větší počet hvězdiček lepší kvalitu, počet nebo vhodnost. U ceny dovolené znamená vyšší počet hvězdiček levnější dovolenou. Maximální počet hvězdiček u všech kritérií je pět.

Oblíbené destinace v SAE


Spojené arabské emiráty
nejsou velkou zemí, ale před cestou byste si měli dobře rozmyslet, co od dovolené očekáváte a jaký na ni máte připravený rozpočet. Úplně jiné peníze Vás bude stát pobyt v Dubaji než pobyt v emirátu Umm Al-Qaiwain. Rozdíly jsou také v liberálnosti emirátů (dostupnost alkoholu, ležérnost oblečení a podobně). Uveďme si pro představu, co od jakého emirátu můžete očekávat a jaká pro a proti zvážit při výběru destinace.

Dubaj


Dubaj
 - perla Emirátů
, často zaměňovaná za hlavní město země, je bezpochyby nejznámějším pobytovým místem, stejně tak nejdražším a nejliberálnějším. Zde čekejte ruch, budete v centru dění a nedaleko světoznámého letiště, kde můžete výhodně nakoupit. Tato centrální a luxusní lokalita Vás však bude stát nejvíce peněz. Takřka jeden a půl milionová Dubaj je synonymem luxusu, přepychu a nakupování. Sedmihvězdičkový hotel Burj Al-Arab je jednou z mnoha ikon tohoto arabského, multikulturního města, kde se zázraky dějí na počkání a nemožné trvá jen o chviličku déle.

Abú Dhabí


Největší emirát Abú Dhabí
, zaujímá takřka 9/10 plochy země. Krom toho se pyšní i dalšími primáty. Jde o emirát nejlidnatější, nejbohatší a jeho hlavní město je hlavním městem celé země. V Abu Dhabi leží 90 % ropných nalezišť celých Emirátů.

Sharjah


Preferujete-li centrální lokalitu, ale rádi byste ušetřili, ubytujte se  v
 emirátu Sharjah. Třetí největší emirát, známýnejpřísnějšími zákony a fanatickým dodržováním islámských nařízení. V tomto emirátu není k dostání ani kapka alkoholu, pěti hvězdičkové hotely nevyjímaje. Místní čtyřkilometrová pláž je veřejná, ale pro ženy nepřipadá v úvahu na ni vkročit v klasických plavkách. Za bujarými party a bary tedy budete muset vydat do pár kilometrů vzdálené Dubaje, ale budete na výhodném místě pro podnikání výletů jak na sever, tak na jih země. V emirátu Sharjah se nachází také letiště, o poznání méně luxusní oproti Dubaji, ale let na Sharjah airport (například na křídlech společnosti Air Arabia) je bezpochyby ekonomičtější volbou.

Ras Al Khaimah


Zvolíte-li jako pobytové místo 
Ras Al Khaimah, určitě se s cenou dostanete o hodně níže. Tento severně položený emirát je všeobecně pokládán za nejzelenější a přírodně nejrozmanitější. Nabízí hory, pouště ale i malebná údolí. A krom jinéholyžařské středisko s umělým sněhem. Nevýhodou je značná vzdálenost od Dubaje, ačkoli vzhledem k rozloze emirátů i toto je relativní konstatování, jedná se o cca hodinu jízdy autem.

Fujairah


Fujairah 
je jako stvořený pro milovníky potápění, jedná se o klidný emirát na periferii při východním pobřeží a je omýván vodami Indického oceánu (narozdíl od zbytku pobřeží jež přiléhá k Perskému zálivu). Leží nejdál od Dubaje, ale kompenzací může být možnost výletu do Ománu. V tomto emirátu se nenachází jediné ropné naleziště, a tak veškeré příjmy jsou generovány zemědělským sektorem, rybolovem a také pramení z bezcelní zóny. Fujairah disponuje mezinárodním letištěm, čili Vás nemusí odrazovat příliš dlouhý transfer z Dubaje.

Ajman


Podobně je to s 
emirátem Ajman, nachází se nedaleko Dubaje, nemá tak striktní zákony jako Sharjah a jste v centru země. Je to nejmenší a turisticky nejzaostalejší emirát, který však může nabídnout obchody s legálně prodávaným alkoholem. Také pláže jsou zde prý nejkrásnější.

Umm Al Qaiwain


Emirát Umm Al Qaiwain
 je jako dělaný pro svatební cesty, či pro cestovatele, kteří touží po nerušeném klidu a romantice. Nejméně obydlený a zalidněný emirát, který poskytuje pohled na to, jak vypadaly Emiráty před objevením ropných ložisek. Žijí zde endemické druhy ptactva a mořských želv. Nabízí liduprázdné pláže, gigantický aquapark Dreamland a supermoderní zábavní centrum.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje