Sharjah | Dovolená Sharjah

emiraty-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Sharjah


+
 PRO

+ skvělé výchozí místo pro návštěvu ostatních emirátů, jelikož Sharjah se všemi sousedí
+ množství hodnotných arabských kulturně-historických památek
+ velmi dobré hotelové řetězce a jejich soukromé pláže s jemným pískem

- PROTI
- suchý emirát - je zde úplný zákaz prodeje a konzumace alkoholických nápojů; striktní zahalování
- oproti Dubaji a Abu Dhabi o poznání horší podmínky pro golf, pouze jedno menší hřiště
- vysoké teploty přesahující 40 °C obzvláště v letním období (v celých Spojených arabských emirátech) 

Sharjah


Zakotvit při cestě do Spojených arabských emirátů v emirátu Shajah je chytrý strategický tah. Najdete tu tolik opečovávané arabské nádhery, že UNESCO jej ocenilo jako Hlavní město kultury arabského světa. Řada turistů směřujících sem slyší na to, že mnoho z té nádhery se blýská, třpytí, sluší a hlavně se dá koupit. Úchvatná architektura a islámský duch místa ale nemůže uniknout ani těm, kteří do Sharjahu jedou pouze „na lov“.  Nadchne-li Vás pak malá ochutnávka natolik, že budete chtít vidět více, neváhejte a cestujte. Ze Sharjahu totiž můžete totiž nahlédnout do všech ostatních emirátů a vždy přitom překročit hranici pouze jednou.

Sharjah vám ukáže arabskou tvář nejvýstižněji ze všech emirátů, což dělá z pobytu zde výjimečný zážitek, ale nese s sebou i pár nepříjemností. Vykoupat se jinde než na hotelové pláži totiž znamená zahalit ramena, břicho i nohy. Pravidlo zahalení platí ostatně pro všechna veřejná prostranství a neposlušnost může klidně končit pobytem ve vězeňské cele. Navíc zde nedostanete ani kapku alkoholu a povolena není ani noční zábava typu diskoték. Pro hotelové komplexy ale samozřejmě tato tabu neplatí, takže i v Sharjahu si můžete vychutnat dovolenou plnými doušky a zakusit jiný svět jen do takové míry, do jaké vám to bude milé.

          

Nákupní oázy v Sharjahu byste každopádně  vynechat neměli, i když se do rozhazování nehrnete. Trhy, obchody i paláce s nejrůznějším zbožím jsou totiž živým skanzenem i muzeem místní kultury. Nákupní Mekkou je Modrý souk, kde seženete vše od ručně tkaných koberců po elektroniku, ale klidně se můžete jen kochat zbožím i stavbou samotnou.  Pokud by tu na Vás přeci jen příliš dýchal konzum, vyražte (zahaleni) kamkoli do centra hlavního města.  Čeká tu na Vás rozlehlá tradiční čtvrť, tržiště se střechou z palmového listí, muzea perského umění a hlavně atmosféra, která Vás nechá opravdu nahlédnout pod pokličku arabského světa.

Vybrané zájezdy Sharjah

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje