Počasí Abu Dhabi | Podnebí Abu Dhabi

emiraty-bg-header-title.png
     
 

Počasí v Abu Dhabi

 

Počasí v Abu Dhabi se vyznačuje celoročně vysokými teplotami. Léto zde trvá od května do září, když rtuť teploměru šplhá k nejvyšším hodnotám, konkrétně i více než 40 °C. Průměrné teploty se v létě pohybují od 30 °C do 35 °C, v červenci a srpnu ještě o stupeň více. Nejvyšší průměrné teploty jsou 38 °C v červnu a až 40 °C v červenci. Průměrné nejnižší teploty v létě nepadají pod 26 °C. Bez klimatizace a bazénu se v tuto roční dobu neobejde žádný turista. Úlevou od horkého počasí může být i moře, které však v létě dosahuje i 33 °C, což se nemusí zdát jako vhodné odlehčení. Srážky jsou zde v létě extrémně nízké, téměř zanedbatelné, během léta emirát nikdy nezažije více než 30 mm za celé léto. Průměrně v létě zde svítí slunce asi 12 hodin denně, což je roční maximum.

          

Nezapomeňte si proti ostrému slunci zabalit silný opalovací krém a pokrývku hlavy. V zimě je v Abu Dhabi o něco příjemnější počasí. Trvá zde od prosince do února, které jsou také nejchladnější měsíce roku. Průměrné teploty se pohybují od 19 °C do 20 °C. Tyto měsíce jsou nejvhodnějšími pro návštěvu Abu Dhabi, obzvláště pro ty, kteří nejsou na takto vysoké teploty zvyklí nebo nemají rádi ani evropské léto. Nezapomeňte, že zima v Abu Dhabi může být tak horká, jako léto u nás. V zimě v Abu Dhabi spadne také nejvíce srážek, ačkoli ani v této sezóně nejde o nijak závratné hodnoty. V zimě teplota moře zůstává nad 20 °C, proto ani o koupání nebudete ochuzeni. V zimě slunce svítí přibližně 8 denně. Jaro a podzim je ve znamení podmínek mezi letními a zimními extrémy pokud jde o teploty, srážky i sluneční svit. Pozdní jaro a brzký podzim jsou stále velmi horké. Během ledna od března teploty poměrně dramaticky stoupají, zatímco na podzim není pokles tak výrazný. Pokud jste milovníky vysokých teplot, tak v podstatě nezáleží na tom, kdy Abu Dhabi navštívíte a budet vždy spokojeni. 

Nejlepší doba pro návštěvu Abu Dhabi

 

Průměrné teploty v Abu Dhabi

 

Zdroj: holidaycheck.com

Vybrané zájezy Dhabi

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje