Sharjah | Dovolená Sharjah

emiraty-bg-header-title.png
     

Dovolená v Sharjah

 

Třetí největší emirát nabízí turistům velice zajímavou dovolenou a v mnohém se může rovnat populárnějším a nejnavštěvovanějším emirátům Dubaj a Abu Dhabi. Je však zároveň velmi odlišný, protože vás neohromí svou pompézností a megalomanstvím jako jeho zmínění sousedé. Naopak, Sharjah je velmi citlivý k historii a kultuře, což se také projevuje velmi přísnými pravidly. Jde o jediný emirát, který je celý tzv. suchý, tzn., že zde až na velmi vzácné výjimky není povolen žádný alkohol. Další podmínkou pro bezproblémovou dovolenou je striktní dodržování zahalování, jelikož pro ženy i muže platí pravidlo neodhalených kotníků, zad i břicha.

          

Hlavním lákadlem jsou i v tomto emirátu samozřejmě pláže a moře. Většina pláží, které turisté navštíví, patří hotelovým řetězcům. Veřejné pláže jsou volně přístupné, ale nabízí omezené zázemí. Nejoblíbenějšími plážemi jsou Al Khan nebo Al Mamzar. Navštívit můžete také pláž Corniche, která je však obzvláště o víkendech přeplněná a není vhodná k opalování. Východní pobřeží emirátu má nádherné zátoky s písčitými plážemi a křišťálově čistou vodou. Kromě plavání a slunění si na plážích můžete užívat mnohé další aktivity, mezi které patří sporty jako vodní lyžování, šnorchlování nebo potápění. Slunce může být především v létě velmi ostré, proto nikdy nezapomeňte na pokrývku hlavy, opalovací krém a sluneční brýle. Pokud vás omrzí polehávání na pláži, rozhodně si zajděte do jednoho z nádherně udržovaných parků. Vstup je obvykle bezplatný. Každý z parků má mnoho zelených ploch a některé také hřiště na basketbal, volejbal nebo fobal. V parku si můžete užít také piknik nebo grilování. Nezapomenutelným zážitkem se může stát také vyjížďka do pouště, ať už využijete terénní vůz nebo čtyřkolku. Na poušť se z hlavního města Sharjah dostanete asi za 15 minut. Sharjah není místem zaslíbeným pro golfisty, jedno 9 jamkové hřiště zde však najdete, jde o hřiště spojené se střelnicí Sharjah Golf & Shooting Club. I v tomto emirátu můžete vidět pro Evropany velmi neobvyklé závody velbloudů poháněné roboty a následované terénními automobily.  

Vybrané zájezy Sharjah

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


 
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje