Abu Dhabi | Památky Abu Dhabi

emiraty-bg-header-title.png
     
 

Památky v Abu Dhabi

 

Po "náročném" dni jistě oceníte odreagování ve formě poznávání místní kultury a jiných památek. Město bývalo poklidnou rybářskou vesničkou pouze do doby, kdy byla objevena naleziště ropy, která dala vzniknout často neuvěřitelným stavbám. Jednou z nich je největší mešita v zemi a šestá největší mešita na světě, slavná Velká mešita šejka Zayeda. Její návštěva je i pro nevěřící neuvěřitelným zážitkem. Je vyhotovena ve sněhobílém makedonském mramoru a rozhodně jde o ikonickou stavbou tohoto emirátu. Nachází se v centru Abu Dhabi a skloubí se v ní architektura jak mamelucká, tak osmanská i fátimovská, které dohromady vytváří velmi harmonické a zároveň moderní vzezření, které oslavuje islámskou architekturu. Umělci při návrhu využili skleněné prvky, mozaiky i složité řezby, aby vytvořili velkolepý efekt, který všechny návštěvníky ohromí. Po 20 letech výstavby byla mešita dokončena v roce 2007 a právem se drží na vrcholu mnoha cestovatelských žebříčků mezi památkami Abu Dhabi. Mešita dokáže pojmout až 40 000 modlitebníků. Narozdíl od jiných mešit, zdejší prostory jsou přístupné i nemuslimům, vstup je zdarma. Jedním z nejvýznamnějších míst města je také pobřežní promenáda, tzv. Corniche. Jde o překrásný pruh pobřeží, který se v délce 6 km táhne od hotelu Emirates Palace až k přístavu Mina Zayed. Po celé délce je příjemný chodník, zeleň a určité úseky mají i širokou písečnou pláž. To vše s pozadím výškových budov.

          

Pro ty, kteří by chtěli mít představu o typickém životě v emirátech před ropným boomem, mohou navštívit tzv. Heritage Village, kde uvidí autentickou repliku beduínského tábora. Ta je úmístěna v plážové oblasti, kterou si taktéž moohou po zhlédnutí tábora projít. Nejstarší budovou ve městě je palác Al-Hosn známý také jeko Stará pevnost nebo Bílá pevnost. Palác byl postaven v roce 1973 jako sídlo vládnoucí rodiny a vlády. Pokud jste fanoušky mrakodrapů a stejně jako v Dubaji si chcete užít daléké výhledy, nejlepší možností je navštívit Etihad Towers Hotel, kde se nachází vyhlídka s názvem Observation Deck at 300. Platí se vstupné (v přepočtu asi 500 Kč), které vám však může být vráceno formou občerstvení v místní restauraci. Vyhlídka rozhodně stojí za to. Pro rodiny s dětmi je téměř povinností navštívit Emirates Park Zoo, kde uvidíte tygry, žirafy i slony, opičky, plameňáky, lachatany a další. Zoo se nachází asi 30 minut jízdy od města. Pro nadšence adrenalinu i sportovních vozů je připraven světoznámý zábavní park Ferrari World, který leží na ostrově Yas Island spolu s okruhem pro závody formule 1. Na ostrově se nachází nejluxusnější hotely i perfektní písečné pláže.

Vybrané zájezy Abu Dhabi

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje