Dovolená Fujairah | Dovolená Fudžajra

emiraty-bg-header-title.png
     

Dovolená Fujairah

 

Výlety za kulturou, přírodou a historií, skvělé potápění, relaxace a nejkrásnější východy slunce v celých Spojených arabských emirátech, to je dovolená v emirátu Fujairah. Emirátu, který připomíná Dubaj na konci minulého tisíciletí. Velmi zajímavý kus země umístěný mezi pohoří Hadžar a Indický oceán může nabídnout úžasnou dovolenou těm, kterým pozlátko nejbohatších emirátů nic neříká a raději by si chtěli užít klid a netradiční dovolenou. Od ostatních emirátů se opravdu liší. Jeho panoramatu dominuje pohoří, narozdíl od pouště a počet obyvatel je skutečným zlomkem slavnějších sousedů. Fujairah se vám může zdát na hony vzdálený od zbytku emirátů v mnoha ohledech. Je ale pouhé dvě hodiny cesty a objevování neobjeveného je stále populárnější i u samotných obyvatel SAE. Fujairah je také skvělým výchozím bodem pro ty, kteří by chtěli navštívit stále ještě relativně neobjevenou perlu Arabského poloostrova, sultanát Omán.

          

 

Foto 1 - Peachland Joe, Foto 2 - Simon Chapman, Foto 3 - Jeff Huffman

Fujairah je velmi zajímavou alternativou pro potápěčské nadšence. Zatímco potápění v Abu Dhabi je skvělé pro objevování místních útesů, pobřeží Fujairah obzvláště sever kolem Khor Fakkan a Dibba zase nabídne spoustu roztodivného mořského života. Ať už se vydáte s organizovanou potápěčskou skupinou nebo půjdete sami šnorchlovat, je velmi pravděpodobné, že mezi velkými hejny rybek uvidíte i rejnoky, žraloky i mořské želvy. Mnoho hotelů na pobřeží nabízí i potápěčské balíčky, nejlepší služby jsou pravděpodobně u Al Boom v potápěčském centru hotelu Le Méridien Al Aqah Beach Resort. Pokud nejste vodní typ a láká vás to spíše do hor, nemůžete navštívit lepší emirát. Právě odtud se velmi pohodlně dostanete na nejlepší turistické trasy v zemi a právě zde uvidítě nejlepší scenérie. Ať už chcete jít po svých nebo na kole, doporučujeme se připojit k organizované skupině. Další možností je samozřejmě půjčení automobilu a projet pobřeží i pohoří na čtyřech kolech.

Vybrané zájezdy Fujairah

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


 
 

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje