Abu Dhabi | Dovolená Abu Dhabi

emiraty-bg-header-title.png
     

Dovolená v Abu Dhabi

 

Většina českých turistů do Abu Dhabi létá strávit dovolenou v některém z hotelových resortů, které nabízí kromě často luxusních hotelových bazénů samozřejmě také vlastní soukromé pláže. Kromě plavání si zde můžete užít mnoha vodních sportů. Zkusit můžete jeden z klasických vodních sportů, se kterými se setkáte i u nás nebo objevit něco, o čem jste možná ani nikdy neslyšeli. Těmi klasickými je například vodní lyžování, potápění, windsurfing, rafting, šnorchlování nebo wakeboarding, což je kombinace vodního lyžování, snowboardingu a surfování. Wakeboard je menší než surf, ale narozdíl od něj je připevněn k nohám. Nepotřebujete ani vlny, protože vás táhne loď. Z těch méně známých nebo exotických to jsou poté např. bodyboarding, které by se dalo nazvat jako surfování pro měkoty. Na prkně totiž nestojíte, ale ležíte. Dalším populárním "sportem" je zde jízda na něčem nafukovacím (ať už jde o člun, banán nebo něco jiného) taženým člunem. I u nás se už začíná objevovat tzv. jetlev, což je jakýsi létající stroj, který si připevníte na nohy a vznášíte se nad vodou. Pokud byste si chtěli zkusit některý z těchto sportů nebo zkusit ještě jiný, stačí se zeptat na recepci vašeho hotelu.

          

Pokud vás omrzí trávení času na pláži, můžete se vydat za hranici města objevovat přírodu tohoto největšího emirátu nebo navštívit jeden z místních parků. Možná nejznámějším a nejstarším je park Al Safa. Je vhodný pro sportovní nadšence (můžete zde hrát tenis, volejbal nebo i fotbal) i ty, kteří chtějí pouze relaxovat. Můžete si zde uspořádat i piknik, projet se na ruském kole nebo zkusit místní bludiště. Stejně jako v Dubaji, i zde můžete navštívit pro našince velmi netradiční zábavu, a totiž závody velbloudů, které nejsou jen tak ledajaké. Žokeje zde totiž představují roboti, kteří velbloudy pohání bičíkem a jsou ovládáni svými majitely z terénních vozů jedoucích opodál. Můžete také terénním (popř. SUV) automobilem vyjet do pouště s vyškolenými řidiči, kteří vás vezmou na vzrušující adrenalinovou jízdu písečnými dunami. Někteří vám také mohou ukázat nádherný západ slunce ze strategicky vyvýšeného místa. Pro majetnější se také nabízí pronájem helikoptéry, která vám ukáže Abu Dhabi z ptačího poledu. Nacházejí se zde již také 3 golfová hřiště, s tradičně vysokou úrovní služeb a kvality hry. První golfové hřiště bylo postaveno v Abu Dhabi již dříve, ale před několika lety bylo v tomto městě vybudované nové golfové hřiště, které dokonce hostilo prestižní mistrovství Abu Dhabi na European Tour. V hlavním městě Abu Dhabi se turistický ruch a golf rozvíjejí vskutku nevydaným tempem. V oblasti pokryté pískem vzniká svět plný zeleně a to i díky golfovým hřištím, která jsou zde zavlažována odsolovanou vodou. Emirát Abu Dhabi se tak společně s jeho golfovými hřišti stává velkým lákadlem nejen mnoha turistů, ale i profesionálních hráčů z celého světa. Navíc, když Abu Dhabi je i králem luxusu a přehlídkou velkoleposti a po Dubaji je bezpochyby druhým největším golfovým centrem země. Mimo jiné se pyšní pohostinností a přívětivostí místních obyvatel. V současné době nabízí Abu Dhabi tři golfová hřiště, která se řadí ke světové špičce. Zahrát si tak můžete v golfových klubech Abu Dhabi Golf Club, Yas Links Abu Dhabi a Saadiyat Beach Golf Club. Golfistům poskytují vynikající zázemí, bezchybnost servisu a dokonalé fairwaye s ještě dokonalejšími greeny. Právem jsou tedy nazývány novodobými oázami a raritou uprostřed vyprahlé Arabské pouště.

Vybrané zájezy Abu Dhabi

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


 
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje