Ras al-Khaimah | Památky Ras al-Khaimah

emiraty-bg-header-title.png
     
 

Památky v Ras al-Khaimah

 

Kromě relaxace budete mít v tomto emirátu možnost navštívit mnoho kulturně-historických i přírodních atraktivit. Velmi populární mezi turisty je Národní muzeum Ras al-Khaimah sídlící v pevnosti, která byla obývaná vladnoucí rodinou až do začátku 60. let 20. století. Muzeum vlastní výjimečnou sbírku archeologických i etnologických artefaktů. Zajímavou památkou je rozhodně také pevnost Dhayah za 16. století. Pevnost, která stojí asi 15 km od centra hlavního města, hrála významnou roli v historii tohoto emirátu. Hojně navštěvovaným muzeem je také Muzeum perel Ras al-Khaimah, které popisuje historii lovu perel v této oblasti. V expozici se dozvíte spoustu informací o lovu perel a jeho přínosu pro zdejší ekonomiku. Kromě toho zde samozřejmě uvidíte také samotné perly. Jednou z hlavní atrakcí je opuštěná rybářská vesnice Jazirat al-Hamra nedaleko hlavního města, která ukazuje tradiční arabskou architekturu před ropným boomem. Rybáři a lovci perel místo v 60. letech opustili a díky pouštnímu podnebí je lokalita poměrně zachovaná a nabízí zajímavou atmosféru.

          

Pro milovníky přírody je povinností návštěva pohoří Hadžar, které dominuje scenérii Ras al-Khaimah a vytváří nádhernou oblast pro výlety z pobřeží. Nejvyšším pojmenovaným bodem pohoří je Jabal Yibir (1 527 m n. m.), nejvyšší bod potom bezejmenný vrchol s výškou 1 910 m n. m. Severně od města Ras al-Khaimah najdete nedaleko pohoří Hadžar malou vesnici Shimal, která je místem několika předislámských hrobek a osídlení, které se datují do období 2000 - 1300 př. n. l. Místo je jedním z nejdůležitějších archeologických nalezišť v zemi. Obzvláště mezi místním rodinami je park Saqr, ve kterém kromě zeleně najdete také horskou dráhu. 

Vybrané zájezy Ras al-Khaimah

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje