Dubaj | Dovolená Dubaj

emiraty-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Dubaj


+
 PRO

+ jedna z nejprestižnějších destinací pro pobytovou i poznávací dovolenou na světě; prvotřídní golfová hřiště
+ nádherné pláže s jemným bílým pískem a celoročně teplou vodou; velký výběr zájezdů za dobré ceny
+ obrovské množství zajímavých míst a památek, mnoho z nich se chlubí přívlastkem "nej"; blízkost letiště

- PROTI
- vyšší ceny ubytovacích, stravovacích i jiných služeb (mimo dopravu), velmi vysoká cena alkoholu
- bez šance na klidnou dovolenou na opuštěných plážích jako v destinacích v jihovýchodní Asii nebo Karibiku
- vysoké teploty přesahující 40 °C obzvláště v letním období (v celých Spojených arabských emirátech)

Úvodem o Dubaji


Vítejte v Dubaji, ve městě, které se stalo pojmem. Nezpochybnitelné a nablýskané centrum Perského zálivu. Pyšná krasavice Dubaj vznikla z holé pouště. Před pár desítkami let zde byl jen písek, kamení, pár beduínu a jeden malý bonus schovaný pod zemí. Spousta a spousta surové ropy! A tak se začalo budovat. Budovat se vlastně dodnes ještě nepřestalo a jen tak nepřestane. Dubaji se proto říká nejen zprofanovanou přezdívkou „Perla Zálivu“, ale také „jedno velké staveniště“. Vlastně je pravda obojí.

Dubaj je více než město, administrativně je to samostatný emirát, ale je to hlavně obchodní, turistická, novátorská, pompézní, luxusní a kosmopolitní křižovatka. Střetávají se zde nitky arabských tradic s dech beroucími mrakodrapy západního střihu, luxusními avenue, ultramoderními nákupními centry. V Dubaji naleznete vše, vše krom duše města. Dubaj je umělý ráj. Arogantně se tvářící centrum Středního východu, které žije v domnění, že je pupkem světa. V něčem vskutku je. Stojí zde nejluxusnější hotel světa, 321 metrů vysoká sedmi hvězdičková plachetnice Burj al Arab, která stojí na uměle vybudovaném ostrově. Jen nedaleko od fantastických pláží si můžete zalyžovat na vybudované sjezdovce. Dubaj nabízí i osmý div světa, uměle vybudované Palmové ostrovy, které jsou jako jediné (ještě spolu s Velkou čínskou zdí) viditelné z Kosmu.

          

Hydropolis je další unikát, jedná se o první podmořský hotel na světě, ležící 300 metrů od břehu v hloubce patnáct metrů. Skleněným tunelem Vás sem doveze prosklený, podmořský vlak. V plánech je výstavba umělé pláže na hladině a také „generátoru mlhy“, která má poskytovat žádaný stín zhýčkaným turistům.

Dubaj je místo, kde nic není nemožné. Má ambice být nejlepším a nejluxusnějším místem na planetě a v některých ohledech jím je již dnes. Město se každou minutu rozrůstá, přibývají honosné bulváry plné zeleně, zimní areály (to vše při skutečnosti, že v Emirátech přírodní sníh není a že je to defacto poušť, kde se nic bez umělého zavlažování jen tak nezazelená). Někdy je Dubaj nazývaná arabskou verzí Hongkongu, vzhledem k vysokému počtu mrakodrapů a ultramoderních staveb. Atmosféra je tu ale jiná. Dubaj je domýšlivý ráj, kde žijí lidé z celého světa. Na ulicích se tu potkávají umounění přistěhovalci z Indie, Pákistánu pracující na stavbách a v druhořadých, nekvalifikovaných pozicích, s načančanými manželkami západních, špičkově placených manažerů, kteří pracují pro nadnárodní korporace. V obchodech Vás nikdy neobslouží Emiráťan, nýbrž personál zpravidla z asijského kontinentu. Dubaj je zkrátka kosmopolitní a multikulturní a oproti ostatním emirátům i svobodná. Běžně zde fungují bary a diskotéky, ženy se nemusí zahalovat a rozhodně nesedí doma. Stále se jedná o islámské město, ale Dubaj se prezentuje jako tolerantní a mimořádně atraktivní místo jak pro návštěvu, tak pro život.

          

Dubaj rozděluje záliv – The Creek - na dvě části. Jedná se o mořský záliv (kupodivu přírodní a nikoli umělý jako drtivá většina věcí v Dubaji) a zároveň dobrý orientační bod. Kolem Creeku je rušno v každou denní i noční hodinu, žije to tu vlastním tempem a životem. Dvanácti kilometrový záliv stále křižují přívozy a loďky, které poskytují romantické pohledy na Dubaj a spojují dvě části Dubaje.  Luxusních čtvrti Bur Dubai a Jumeirah se starobylou Deira, kde na Vás dýchne vánek starých časů, vůně koření, útulné arabské kavárny a typický muslimský šrumec. Právě zde se také nachází proslulý zlatý trh, o němž se traduje, že je největší na světě. Gram zlata zde vyjde asi na 40 dirhamů. Milovníci nákupů by neměli minout Dubajský nákupní festival, konající se každoročně v březnu.

Čtvrti jako Bur Dubai a na ní navazující Jumeirah jsou tou pravou tváří Dubaje 21.století. Novodobá Dubaj je plná značkových butiků, obřích nákupních mall, drahých hotelů a precizně udržovaných a zavlažovaných zahrad, kolem nichž se proplétají limuzíny, jachty a soukromé vrtulníky. Jumeira je považovaná za čtvrť, kde žijí převážně cizinci a kde si v tom veškerém přepychu, luxusu a blahobytu samou nudou koušou nehty „Zoufalé manželky“ po arabsku.

Vybrané zájezdy Dubaj

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje