Památky Umm Al Quwain | Památky Umm al-Kuvajn

emiraty-bg-header-title.png
     
 

Památky Umm Al Quwain

 

V emirátu Umm Al Quwain je několik památek, které při delší chvíli stojí za to navštívit. První z nich je Al Dour, největší předislámská lokalita Arabském poloostrově. Nachází se na pobřeží a ve své době byl důležitým obchodním přístavem, přibližně v době od roku 200 př. n. l. do roku 200 n. l. Mezi domy v Al Dour můžete najít tisíce hrobů, v některých případech větší hrobky obsahují ostatky více než jednoho jedince, pravděpodobně rodiny. Na místě jsou dvě veřejné památky, malá čtvercová pevnost s kruhovými věžemi v rozích a malý čtvercový chrám zasvěcen mezopotámskému bohovi slunce Šamašovi. Pokud byste chtěli navštívit místní akvárium, mějte na paměti, že je to možné po předchozí domluvě. Je součástí Mořského výzkumného ústavu a můžete zde vidět spoustu druhů ryb, , rejnoky, mořské hady i korály. V renovované starobylé pevnosti, která ve své době chránila staré město, se nachází Muzeum Umm Al Quwain. Ve sbírce má mnoho artefaktů, které byly nalezeny při archeologických vykopávkách.

          

Foto 1 - Bob McCaffrey, Foto 2 - gordontour, Foto 3 - Majid Sarmast

Za návštěvu rozhodně stojí také nedaleké ostrovy. Nejznámnějším z nich je rozhodně ostrov Al Sinniyah, následovaný Jazirat Al Ghallah a Al Keabe. Všechny jsou blízko pevniny a viditelné z hlavního města. Mezi nimi se nachází pobřežní planiny a menší ostrovy jako Al Qaram, Al Sow, Al Harmala a Al Chewrla. Mezi ostrovy se táhne potok Madaar, který je dobrou splavnou vodní cestou pro rybáře.  

Vybrané zájezy Umm Al Quwain

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje