Fujairah | Fudžajra

emiraty-bg-header-title.png
     
         
 

Pro a proti Fujairah


+
 PRO

jedny z nejlepších potápěčských a šnorchlovacích lokalit ve Spojených arabských emirátech
+ blízkost pohoří Hadžar; neobvyklé koupání v Ománském zálivu
+ klidnější dovolená než v největších emirátech a srovnatelné pláže jako v Dubaji nebo Abu Dhabi

- PROTI
- menší prestiž destinace oproti dvěma největším emirátům, bez výjimečných a světově jedinečných atrakcí
- v samotném městě Fujairah je velmi málo k vidění a není zde tak atraktivní atmosféra
- vysoké teploty přesahující 40 °C obzvláště v letním období (v celých Spojených arabských emirátech)

Úvodem o Fujairah


Fujairah (česky možno také Fudžajra) je pátým největším emirátem Spojených arabských emirátů a zároveň jediným, který nemá přístup k Perskému zálivu, pouze k Ománskému zálivu. Emirát má rozlohu přibližně 1 150 kilometrů čtverečních (zhruba třikrát menší než Karlovarský kraj) a zaujímá asi jen 1,5 % státu. Žije zde zhruba 130 000 obyvatel, což z něj činí druhý nejméně lidnatý emirát. Fujairah je taký jediný ze sedmi emirátů, jehož krajina je téměř celá hornatá, narozdíl od Dubaje nebo Abu Dhabi, jejichž velkou část tvoří poušť, v emirátu Fujairah je na poměry státu nadprůměrné množství ročních srážek, což využívají zdejší farmáři. Fujairah je také nejmladším emirátem, jelikož získal nezávislost na sousedním Sharjah až v roce 1952.

          

Foto 1 - Peachland Joe, Foto 2 - Simon Chapman, Foto 3 - Jeff Huffman

Emirát byl obdařen velmi zajímavou krajinou, která je vhodná i k rozvoji cestovního ruchu, čehož už v posledních desetiletích zdejší vláda i podniky využívají. Emirát je spojen se všemi šesti emiráty i Ománem kvalitní sítí dálnic, jeho mezinárodní leitště je moderní a efektivní s velmi dobrým zázemím. Ubytovat se zde můžete jak ve velkých a honosných hotelech mezinárodních řetězců, tak menších soukromých hotelech. Emirát má však poměrně omezené možnosti veřejné dopravy, naštěstí zde ceny taxi nedosahují ani zlomku sazeb českých taxislužeb, samozřejmě především díky levným pohonným hmotám. Za méně než 2 hodiny z Dubaje se dostanete na místo mezi měsíční krajinou pohoří Hadžar a přibližně 70 km písečného pobřeží jako stvořeného pro relaxaci a věci tím spojené. Každodenní život v emirátu se točí kolem islámu a tradiční arabské kultury. Vliv islámu zde vidíte všude, na architektuře, hdubě, kuchyni i životním stylu. Pití alkoholu je možné pouze v hotelech a od počátku tisíciletí také v některých barech. 

Vybrané zájezdy Fujairah

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Spojených arabských emirátů!


 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje