Ve volbě velbloudí miss v Emirátech se točí velké peníze - Aktuálně o SAE | Co se děje v Emirátech

emiraty-bg-header-title.png
     
         
Blogy »

Ve volbě velbloudí miss v Emirátech se točí velké peníze

Třikrát do roka vyjíždějí chovatelé velbloudů ze Spojených arabských emirátů na soutěže,  kde přesvědčují porotu o mimořádné kráse svých zvířat. Soutěže velbloudí krásy mají v Emirátech zhruba desetiletou tradici a těší se velké oblibě zejména mezi diváky. Miss Velbloud, jak by se dala akce přeložit do češtiny, se koná třikrát do roka v emirátech Adžmán a Abu Dhabí a majitelé nejkrásnějších velbloudů si z nich odvážejí cenné výhry nebo peníze.

Soutěž o nejkrásnějšího velblouda ale rozhodně není jenom divadlo pro turisty. Titul z tohoto utkání je považován za prestižní a věrohodné potvrzení kvalit zvířete a hlavně zvyšuje jeho cenu. Hodnota velblouda, honosícího se titulem krásy, může dosahovat až sta milionů korun. V emirátech jsou rozšířeny dražby velbloudů a za kus s dlouhým rodokmenem a vítězstvím ze soutěže se platí velké peníze. Ostatně chov velbloudů v emirátech vůbec není špatný byznys,  na velbloudy přispívá chovatelům i vláda, která chce v zemi zachovat tradici velbloudích závodů.

Porotci na soutěžích posuzují zvíře v několika kritériích, velbloud je ohodnocen podle délky krku, křivky hrbů, stavby těla, výšky a celkového vzhledu. Jejich majitelé rovněž musejí před začátkem soutěže odříkat slib, že velbloud je z čistého chovu a má jediného majitele.

 
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru
 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje